SAHİP OLDUĞUNUN HERŞEYİ

SAHİP OLDUĞUNUN HERŞEYİ

Yaşam amacımız, yaptığımız herşeyin özünde hissetmek istediğimiz kutsal hissiyat. Nedir güzel kardeşim mutluluk ? Kimine göre mutsuz olmama halidir. Kimine göre bir ödüldür ya da insanlara gülümsemektir. Dua etmektir. Seni seviyorum demektir. Yeni hobilerdir. Sevgiline mektup yazmaktır…Benim en sevdiğim “Özel birşey olacağını hissetmektir” ,  “herşeye sahip olmak değil, sahip olduğun kadarını herşey yapabilmektir”

Yunan mitolojisinde bakın ne diyorlar ?

Mutluluğa dair hikayeye göre; Tanrılar, insanlar mutluluğu arasın ve böylece kıymetli olsun diye saklamaya karar verirler. Biri derki göklerin en uzağına saklayalım. Diğeri denizin en dibine, öbürü ormanın en kuytusuna saklayalım diye belirtir. Sonunda bir der ki içlerine saklayalım oraya bakmak akıllarına gelmez.

İnsanlara ya da eşyalara değil, bir amaca bağlanmak kimilerine göre mutluluk getiriyor.

Einstein’in 1922 yılında tokyo ziyareti esnasında Imperial Hotel’de dostları ile davet edildiği yemekte Japon garson hesabı uzatır. Hesap Einstein’i davet eden japon heyet tarafından ödenir. Einstein’da jest yapmak istiyor olsa gerek bahşiş verecek iken hızlıca fikir değiştirir ve iki küçük kağıda not yazar ve garsona bu notun vereceği bahşişten çok daha fazla değerli olduğunu iletir.

Einstein’in garsona verdiği notun üzerinden tam 95 yıl geçer. Geçen ayın 19’unda yani 19 ekim 2017’de Uzun araştırma sonrası notlara ulaşan bir açık artırma şirketi, notları 1.3 milyon dolara satar. Peki 1.3 milyon dolara satılan ve Einstein’in Japon garsonu alacağı bahşişten daha fazla mutlu edeceğini düşündüğü mesajı sizce neydi ?

  1. Not

“sakin ve mütevazi bir hayat, hiç dinlenmeden başarıyı kovalamaktan daha fazla mutluluk getirir”

  1. Not

“İstek varsa bir yol vardır”

 

Share

Mersin’de doğdu. 2000 yılında Mersin Eskrim Kulübünde, ‘eskrim sporuna’ başladı. Türkiye 2.’si olarak Türkiye Milli Takımı’na seçildi. 4 yıl boyunca Türkiye’yi eskrim sporunda uluslararası arenada temsil etti. Bu süreçte Balkan 3.’sü oldu. Girne Amerikan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun oldu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde çeşitli kurumlara üç yıl boyunca masaüstü yazılım geliştirdi. Nethouse firmasında “Network Uzmanı” olarak görev aldı. Bilişim dünyasındaki kariyerine Türkiye’nin ağ güvenliği distribütörlerinden İnfonet’te “Bilgi Güvenliği Uzmanı” olarak devam etti. “Web – Data – Email Güvenliği” konularında çeşitli kurum ve kuruluşlara eğitimler verdi. 2013 Mart ayı itibari ile “Sistem Mühendisi” olarak Trend Micro’da göreve başladı. Halen Trend Micro Kanal Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca; Çözümpark ve Trend Micro blog sayfalarında teknoloji yazarlığı yapmaktadır. Genç Girişimciler Derneği’nin Yönetim Kurulu’nda 2 yıldır ‘Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk Projeleri’nde yeralmaktadır. Bilgi Güvenliği Uzmanı olan Dağdevirentürk, Milli Eskrim Sporcusu olarak da birebir eskrim dersi vermeye devam etmektedir. SUBSCRIBE NEWSLETTER Siteme Abone Olmak İsterseniz, E-mail Adresinizi Yazabilirsiniz SUBSCRIBE Mersin’de doğdu. 2000 yılında Mersin Eskrim Kulübünde, ‘eskrim sporuna’ başladı. Türkiye 2.’si olarak Türkiye Milli Takımı’na seçildi. 4 yıl boyunca Türkiye’yi eskrim sporunda uluslararası arenada temsil etti. Bu süreçte Balkan 3.’sü oldu. Girne Amerikan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun oldu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde çeşitli kurumlara üç yıl boyunca masaüstü yazılım geliştirdi. Nethouse firmasında “Network Uzmanı” olarak görev aldı. Bilişim dünyasındaki kariyerine Türkiye’nin ağ güvenliği distribütörlerinden İnfonet’te “Bilgi Güvenliği Uzmanı” olarak devam etti. “Web – Data – Email Güvenliği” konularında çeşitli kurum ve kuruluşlara eğitimler verdi. 2013 Mart ayı itibari ile “Sistem Mühendisi” olarak Trend Micro’da göreve başladı. Halen Trend Micro Kanal Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca; Çözümpark ve Trend Micro blog sayfalarında teknoloji yazarlığı yapmaktadır. Genç Girişimciler Derneği’nin Yönetim Kurulu’nda 3 yıldır ‘Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk Projeleri’nde yeralmaktadır. Bilgi Güvenliği Uzmanı olan Dağdevirentürk, Milli Eskrim Sporcusu olarak da birebir eskrim dersi vermeye devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir