HAZIRLAN MACERAYA GİDİYORUZ!!!

HAZIRLAN MACERAYA GİDİYORUZ!!!

Hazırlan, Maceraya Gidiyoruz !!!

Bir gün şehir hayatından bayılırsın. Yahu ne yapacağım peki dersin ? Yine şehir içinde yapılabilecek ekstrem aktivitelere şöyle bir göz atarsın. Zaten bunların bazılarını yapmışsın, yapayazıyorsun ya da yapayazacaksındır vs. Bu ekstremler de artık ekstem değildir. Beden stabiliteyi isterken ruh değişikliğe odaklanır aslında bu sıkıntı ruhunun sıkıntısıdır. Onu beslemen doyurman gerekir. Bir anda bu mononluk içini karartırken bir şimşek çakar ve bir anlık bile olsa şimşeğin ışığı ile bir umut belirir. Beliren Nedir ? Hayatın çapası bir dost diyelim. Dost şunu der. “Hazırlan, Maceraya gidiyoruz”

Hızlı bir çanta hazırlığı ; İçinde kayda değer pek bir şey yok. Şu sıralar kültürünü anlamaya çalıştığım pipom, bir akdenizli olarak her an suyla olan temasımı güçlendirecek bir iki ekipman, yönetmen koltuğu, bol bol kitap ve gitar. Evden palas pandıras çıkılır. Bu çıkış kaçarcasınadır. Sanki geri dönülmeyecek bir kaçış.  Fitursuzca Yola koyulursun. Havada hafif bir matem ve bol bol bulut vardır. Güneş bu matemi bozma savaşında. Yanındaki çapaya şunu sorarsın. Sence savaşı kim kazanacak ? Bulut ya da Güneş ? sormaya gerek kalmadan güneş bulut tabakasını delmeye ve suratımıza yansımaya başlıyor. Paha biçilmez bir görüntü. Orda olup bunu yaşamak gerekir anlamak için. Tüm kimyan sana ulaşan güneş ışığınla değişir. Aydınlığın positifliği iç huzurunu dengeler. Bir anda şunun farkına varırsın, aslında ben ve çapam güneşe erişme ve onunla konuşma derdindeyiz. Belki de şehir hayatındaki vakitsizliğin oluşturduğu yüzeyselliği reddediyor derine doğru girdikçe karanlık bizi korkutuyordu. Acaba cehaletmiydi güneşi yakalamamıza vesile olan. Bunun psikanilizini yapayazarken uçsuz bucaksız bir ormana giriyoruz. Anlık bir mutluluk ve haz yaşıyoruz yolda yaşadıklarımızdan. Bir taraftan şehir hayatını düşünüyoruz. Aynı dünyada yaşadığımızı zannettiğimiz ama aslında farklı düşünen ve farklı dünyalara sahip ve bunun çatışmasını yaşayan milyonlarca insandan uzaklaştıkça rahatlıyoruz. Yaşadığımız dünyevi acılarımız hafiflemeye başlıyor. Bu egomuzu da rahatlatıyor. Çünkü çapamla beraber acının egoyu beslediğini ve mutluluğun egosuz olma hali olduğunu ve mutlu olmanın bu yüzden insanlara zor geldiğini biliyoruz. Hatta bırakın mutlu olmayı,  mutlu olan insanlara bile  saygısı olmayanlardan delice uzaklaşıyoruz çapamla beraber.

Sonunda bir köye geliyoruz. Burda herkes gülüyor, herkesin gözleri parlıyor, burası iç huzurun merkezi, burası bir çeşit cennet. Burda ruh var ruh..Herkes öğreniyor, eğleniyor ve paylaşıyor…Burası kelimelerle anlatılmaz burası. Burası her zaman aydınlık. Herkes birbirini karşılıksız seviyor. Burda tüm görüşlere saygı var. Tüm canlılar kutsal burada. Hiç ölünmeyecek gibi yaşanıyor burada. Herşeye rağmen güneş doğuyor burada. Burası inanılır gibi değil, inanılır gibi değil…

Share

Mersin’de doğdu. 2000 yılında Mersin Eskrim Kulübünde, ‘eskrim sporuna’ başladı. Türkiye 2.’si olarak Türkiye Milli Takımı’na seçildi. 4 yıl boyunca Türkiye’yi eskrim sporunda uluslararası arenada temsil etti. Bu süreçte Balkan 3.’sü oldu. Girne Amerikan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun oldu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde çeşitli kurumlara üç yıl boyunca masaüstü yazılım geliştirdi. Nethouse firmasında “Network Uzmanı” olarak görev aldı. Bilişim dünyasındaki kariyerine Türkiye’nin ağ güvenliği distribütörlerinden İnfonet’te “Bilgi Güvenliği Uzmanı” olarak devam etti. “Web – Data – Email Güvenliği” konularında çeşitli kurum ve kuruluşlara eğitimler verdi. 2013 Mart ayı itibari ile “Sistem Mühendisi” olarak Trend Micro’da göreve başladı. Halen Trend Micro Kanal Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca; Çözümpark ve Trend Micro blog sayfalarında teknoloji yazarlığı yapmaktadır. Genç Girişimciler Derneği’nin Yönetim Kurulu’nda 2 yıldır ‘Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk Projeleri’nde yeralmaktadır. Bilgi Güvenliği Uzmanı olan Dağdevirentürk, Milli Eskrim Sporcusu olarak da birebir eskrim dersi vermeye devam etmektedir. SUBSCRIBE NEWSLETTER Siteme Abone Olmak İsterseniz, E-mail Adresinizi Yazabilirsiniz SUBSCRIBE Mersin’de doğdu. 2000 yılında Mersin Eskrim Kulübünde, ‘eskrim sporuna’ başladı. Türkiye 2.’si olarak Türkiye Milli Takımı’na seçildi. 4 yıl boyunca Türkiye’yi eskrim sporunda uluslararası arenada temsil etti. Bu süreçte Balkan 3.’sü oldu. Girne Amerikan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun oldu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde çeşitli kurumlara üç yıl boyunca masaüstü yazılım geliştirdi. Nethouse firmasında “Network Uzmanı” olarak görev aldı. Bilişim dünyasındaki kariyerine Türkiye’nin ağ güvenliği distribütörlerinden İnfonet’te “Bilgi Güvenliği Uzmanı” olarak devam etti. “Web – Data – Email Güvenliği” konularında çeşitli kurum ve kuruluşlara eğitimler verdi. 2013 Mart ayı itibari ile “Sistem Mühendisi” olarak Trend Micro’da göreve başladı. Halen Trend Micro Kanal Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca; Çözümpark ve Trend Micro blog sayfalarında teknoloji yazarlığı yapmaktadır. Genç Girişimciler Derneği’nin Yönetim Kurulu’nda 3 yıldır ‘Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk Projeleri’nde yeralmaktadır. Bilgi Güvenliği Uzmanı olan Dağdevirentürk, Milli Eskrim Sporcusu olarak da birebir eskrim dersi vermeye devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir